Komunitní centrum Klementinka

Komunitní centrum Klementinka bylo slavnostně otevřeno v roce 2018 a nyní slouží k setkávání se napříč všemi generacemi a zároveň je místem, kde můžete smysluplně trávit svůj volný čas. Prostory centra disponují společenskou místností, kanceláří pro koordinátory, výtvarnou dílnou, kuchyňkou, tělocvičnou a samozřejmě sanitárními zařízeními, včetně dámských i pánských sprch.

Klementinka nabízí širokou škálu volnočasových aktivit, jak pro seniory, tak i pro děti. Každým rokem se snaží centrum nabídnout více a více programů, aby v nich našli uplatnění a zábavu všechny generace. Snaží se vyjít vstříc také všem požadavkům tak, aby se návštěvníci cítili jako doma.

Z centra je přístup na nově zrekonstruovanou zahradu, tzv. oázu klidu, kterou byste uprostřed města hned tak nečekali. Venkovní posezení a jezírko s rybičkami dodává zahradě příjemnou atmosféru. Minigolfová dráha je přístupná kdykoliv při vaší návštěvě. Na jaře 2020 začal v Klementince fungovat také městský včelín, do jehož kroužku můžete zdarma docházet každé pondělí. Kroužek vede včelař Martin Weiss. Kromě jiného nabízí centrum k dispozici také otevřenou mini knihovnu, ze které je možné knihu si zapůjčit, vyměnit nebo dokonce odnést. Zahradu i centrum lze využívat každý všední den od pondělí do čtvrtka v uvedené provozní době.

Provozní doba centra i zahrady

  • Po     8:00 – 17:00 hodin
  • Út     8:00 – 15:00 hodin
  • St     8:00 –  17:00 hodin
  • Čt     8:00 –  15:30 hodin
  • Pá     Sanitární den (pro veřejnost zavřeno)

Kudy se k nám dostanete?

Použijte vchod na třídě Václava Klementa 601 (jediné zábradlí u vchodu). Naleznete nás v suterénních prostorách, kam prozatím není vstup bezbariérový.

Kontakt

Hana Kružíková, koordinátorka komunitního centra
+420 703 434 262, kruzikova@mb-net.cz

www.klementinka.cz

X
X