Městské divadlo začíná hrát!

Díky zlepšující se epidemiologické situaci se konečně i mladoboleslavské divadlo otevře svým divákům a příznivcům. Od druhého června se tak, za dodržování platných nařízení vlády ČR, setkáme konečně společně v hledišti. První dva dny divadelního provozu budou patřit derniéře inscenace Kočka na rozpálené plechové střeše v režii Petra Svojtky s Malvínou Pachlovou a Milanem Ligačem v hlavních rolích. Klasické drama vystřídá v pátek 4. června slavnostní premiéra „do šuplíku“ nazkoušené hry Pes Baskervilský. Jednu z nejznámějších příhod světoznámého detektiva Sherlocka Holmese režíroval Petr Mikeska a v hlavní roli uvidíte Petra Prokeše jako Sherlocka Holmese a Romana Teprta jako doktora Watsona.

Na další premiéru se diváci mohou těšit hned čtrnáct dní poté, tedy v pátek 18. června. Bude jí klasická komedie Zdravý nemocný od Moliéra. Hlavní roli hypochondra Argana ztvární Petr Bucháček, režie se ujal Jiří Š. Hájek.

Premiéry ovšem nebudou jediné, co si diváci budou moci z programu vybrat, těšit se mohou i na reprízy osvědčených titulů z malé scény, inscenací Na ústupu nebo Pravda. Oba vzhledem k přetrvávajícím vládním nařízením odehrajeme na velké scéně.

Od čtvrtka 25. června pak, jako již tradičně, odehrajeme několik inscenací pod širým nebem na zámku Sychrov. Tentokrát se diváci mohou těšit na již zmiňovaného Psa Baskervilského a známou komedii Saturnin.

Samozřejmě stále je nutné dodržovat všechna platná nařízení a proto i naše divadlo prosí všechny diváky o trpělivost a připomíná, že k návštěvě divadla je nutné prokázat se jedním z následujících elektronických či písemných potvrzení:

– negativní POC antigenní test (prováděný na certifikovaném místě) ne starší než 72 hodin  nebo   negativní PCR test ne starší 7 dní (u dětí do 6 let není testování požadováno)

– 22 dní od první dávky očkování

– do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19

Předplatitelům bohužel nebude aktuálně platit místo vyznačené na abonentce a při vstupu do divadla bude personálem všem divákům změřena teplota. K dispozici budou všude stojany s dezinfekcí a v případě, že by si některý z diváků zapomněl respirátor, bude možné jej zakoupit v divadelním krámku. Samozřejmostí zůstává nutnost mít nasazený respirátor po celou dobu představení i ve všech vnitřních prostorách divadla.

Kompletní soupis vládních nařízení od MZČR najdete v aktualitách na našich webových stránkách nebo sociálních sítích. Pevně doufáme, že i přes nutnost daných opatření se konečně setkáme a společně si užijeme opětovné obnovení kulturního života.

X
X